זכאות לדרכון ליוצאי ספרד

הדרכון ליוצאי יהדות ספרד הפך לשם דבר בישראל ובעולם. יהודים מישראל ומכל העולם השייכים לצאצאי יהדות ספרד או פורטוגל, יכולים להגיש בקשה לבדיקת זכאות לדרכון ליוצאי ספרד. את בדיקת הזכאות מומלץ לבצע דרך עורך דין או משרד עורכי דין עם ניסיון בטיפול בבקשות להוצאת דרכונים ספרדיים או פורטוגליים.

מדינות ספרד ופורטוגל חוקקו חוק המאפשר ליהודים בכל רחבי העולם להגיש בקשה לקבלת דרכון מקומי כמעין מחווה ליהודים בעולם אשר נחשבים לצאצאי גירוש ספרד מ-1492 או לצאצאי גירוש פורטוגל מ-1497. 

איך מקבלים דרכון ואזרחות ליוצאי ספרד?

דרכון ואזרחות ליוצאי ספרד הוא רלוונטי הן למדינת ספרד והן למדינת פורטוגל, אך התנאים של כל מדינה הם שונים. תנאי הזכאות לאזרחות פורטוגלית הם נוחים יותר ומקלים את התהליך הבירוקרטי מול רשויות ההגירה המקומיות של כל מדינה. לכן, רוב הישראלים המעוניינים בדרכון ואזרחות ספרדית, מגישים את הבקשה מול הרשויות של מדינת פורטוגל.

בסופו של דבר הדרכון הפורטוגלי מאפשר גם מגורים בספרד מכיוון ש-2 המדינות הללו חברות באיחוד האירופאי כבר משנת 1986 ומספקות את תנאי האזרחות של האיחוד לאזרחי המדינות שלהן.

דרכון ואזרחות ספרדית – הגשת בקשה

את הגשת הבקשה לדרכון הספרדי או הפורטוגלי מומלץ כאמור לבצע בליווי משפטי של עורך דין מקצועי. עורך דין העוסק בדיני הגירה הוא המומלץ ביותר מפני שהוא מכיר את חוקי ההגירה הרלוונטיים לישראלים המעוניינים בדרכון זר. חשוב לדעת כי ניתן להחזיק בדרכון ישראלי ודרכון ספרדי( או פורטוגלי) במקביל ולהינות מאזרחות של 2 המדינות בו זמנית.

הוצאת דרכון לפורטוגל
הוצאת דרכון לפורטוגל

איך מקבלים דרכון ספרדי או פורטוגלי?

אם אתם מעוניינים לקבל ייעוץ מקצועי לאיך מקבלים דרכון ספרדי או פורטוגלי, זה הזמן לפנות למשרד עורכי דין יפתח חנן ושות’! משרד עורכי דין יפתח חנן ושות’ נחשב לאחד ממשרדי עורכי הדין הטובים בארץ בתחום ההגירה של ישראלים למדינות זרות. שירותי משרד עורכי דין יפתח חנן ושות’, כוללים בין היתר בדיקת זכאות לדרכון ליוצאי ספרד וליווי משפטי לאורך כל התהליך מול הרשויות בספרד או בפורטוגל. המסלול המומלץ ביותר היום הוא המסלול לדרכון פורטוגלי אשר נחשב כאמור לנוח יותר באופן בירוקרטי ומעשי.

זכאות לדרכון ליוצאי ספרד – בדיקה דרך פורטוגל-נט

אתר פורטוגל-נט מנוהל על-ידי צוות משרד עורכי דין יפתח חנן ושות’ והוא הוקם עבורכם בכדי לקבל את כל הידע הדרוש לפני התהליך להוצאת הדרכון הספרדי או הפורטוגלי. צוות משרד עורכי דין יפתח חנן ושות’ זמין עבורכם דרך האתר פורטוגל-נט ואתם מוזמנים למלא את הפרטים שלכם בטופס ההרשמה באתר כבר עכשיו!

דילוג לתוכן